Scaun de Birou Ergonomic, Reglabil, LVN System Control Pro, Negru
- Scaunul Control Pro de la Levano System. Descoperiți cel mai avansat scaun din linia Control. Echipat cu un mecanism inovator cu fir, cu un controler ergonomic, reglare a adâncimii scaunului și tapițerie din plasă cu presiune variabilă. Conceput pentru a oferi cea mai eficientă protecție a posturii în timpul orelor lungi de lucru. Durabilitate și eleganță peste medie la un preț accesibil. Mecanism și bază • Telecomandă cu fir integrată în scaun • Funcție de balansare (sincronă) • Blocare a înclinării în 4 poziții (interval 90-135°) • Sistem de deblocare anti-șoc • Ridicare clasa III testată conform metodei BIFMA • Bază din oțel cu 5 stele, cu diametrul de 60 cm • Roți moi de 60 mm pentru protejarea suprafeței • Ridicare cu gaz clasa III testată conform metodei BIFMA • Sarcină maximă 130 kg Șezut • Reglare înălțime: 10 cm • Reglare adâncime: 10 cm • Profil frontal cu burete suplimentar pentru a ameliora coapsele • Tapițerie cu plasă respirabilă de înaltă netezime Spătar • Structură din două părți cu plasă de tensiune diferită • Suport lombar adaptiv • Profil în Y al spătarului întărit cu o bară transversală suplimentară pentru a crește stabilitatea și rezistența la deformare Cotieră Cotiera moale, tapițată cu un material durabil, permite reglarea în trei planuri: • Înălțime – 8 cm • Distanță – 5 cm • Rotație - 15° Tetieră • Reglare înălțime tetieră 5 cm • Reglare unghi tetieră 45°
SKU: 235345235346-000984122
1419.57 ron / buc
fără TVA: 1173.20 ron
fără TVA: 1173.20 ron
Proprietăți |
|
|---|---|
| Greutate brută | 17.2 |
| Inălțime Ambalaj cm | 65 cm |
| Lățime Ambalaj cm | 68 cm |
| Adâncime Ambalaj cm | 33 cm |
| Înâlțime reglabilă cm | 118-128 cm |
| Material piece | Plasă + Material textil |
| Lățime șezut cm | 50 cm |
| Greutate netă | 15.5 |
| Adâncimea șezutului cm | 50 cm |
Specificații |
|
| Unghi de Înclinare piece | 90-130° |
| Sarcină maximă (kg) piece | 130 |
Scaunul Control Pro de la Levano System. Descoperiți cel mai avansat scaun din linia Control. Echipat cu un mecanism inovator cu fir, cu un controler ergonomic, reglare a adâncimii scaunului și tapițerie din plasă cu presiune variabilă. Conceput pentru a oferi cea mai eficientă protecție a posturii în timpul orelor lungi de lucru. Durabilitate și eleganță peste medie la un preț accesibil. Mecanism și bază • Telecomandă cu fir integrată în scaun • Funcție de balansare (sincronă) • Blocare a înclinării în 4 poziții (interval 90-135°) • Sistem de deblocare anti-șoc • Ridicare clasa III testată conform metodei BIFMA • Bază din oțel cu 5 stele, cu diametrul de 60 cm • Roți moi de 60 mm pentru protejarea suprafeței • Ridicare cu gaz clasa III testată conform metodei BIFMA • Sarcină maximă 130 kg Șezut • Reglare înălțime: 10 cm • Reglare adâncime: 10 cm • Profil frontal cu burete suplimentar pentru a ameliora coapsele • Tapițerie cu plasă respirabilă de înaltă netezime Spătar • Structură din două părți cu plasă de tensiune diferită • Suport lombar adaptiv • Profil în Y al spătarului întărit cu o bară transversală suplimentară pentru a crește stabilitatea și rezistența la deformare Cotieră Cotiera moale, tapițată cu un material durabil, permite reglarea în trei planuri: • Înălțime – 8 cm • Distanță – 5 cm • Rotație - 15° Tetieră • Reglare înălțime tetieră 5 cm • Reglare unghi tetieră 45°